Gambit CS:GO will take part in the qualifiers for the second season of SL i-League StarSeries. We were seeded in the same group with HellRaisers, Team Spirit and a team with an interesting name - fruits. Two best teams from the group will advance to the second stage, where they will face four invited teams. We hope that we will be able to show great play and qualify for LAN-finals.

Group Stage:
Round Robin, BO3. Two best teams from the group will advance to the second stage

Group D:

1
2
1
1
2
 
WINS
 
LOSSES
 
MATCHES
 
SCORE
 
1
Gambit
WINS
0
LOSSES
3
MATCHES
0
SCORE
0
 
1
Team Spirit
WINS
2
LOSSES
1
MATCHES
0
SCORE
0
 
1
HellRaisers
WINS
3
LOSSES
0
MATCHES
0
SCORE
0
 
1
fruits
WINS
1
LOSSES
2
MATCHES
0
SCORE
0
 



Europe HellRaisers
[2:0] Rossia Gambit | 19:15 @ de_nuke16:8 @ de_train
Rossia Spirit
[2:1] Vengria fruits | 14:16 @ de_mirage; 16:14 @ de_cbble16:12 @ de_cache
Vengria fruits
[2:1] Rossia Gambit | 16:13 @ de_cbble; 14:16 @ de_cache; 16:14 @ de_nuke
Rossia Spirit
[2:0] Rossia Gambit | 16:10 @ de_cbble; 16:14 @ de_dust2
Europe
 HellRaisers [2:0] Vengria fruits | 16:5 @ de_mirage16:4 @ de_train
Europe HellRaisers [2:0] Rossia Spirit | 16:13 @ de_mirage16:11 @ de_nuke

Rossia Gambit: Dosia, hooch, AdreN, mou, spaze
Rossia Team Spirit: DavCost, COLDY, S0tF1k, kibaken, Dima
Europe HellRaisers: ANGE1, STYKO, Zero, bondik, smike
Vengria Fruits: flash, alexrad, mat1, NEY, barcode

Group A:

1
2
1
1
2
 
WINS
 
LOSSES
 
MATCHES
 
SCORE
 
1
Pride
WINS
1
LOSSES
2
MATCHES
0
SCORE
0
 
1
Team Kinguin
WINS
3
LOSSES
0
MATCHES
0
SCORE
0
 
1
PENTA
WINS
0
LOSSES
3
MATCHES
0
SCORE
0
 
1
GODSENT
WINS
2
LOSSES
1
MATCHES
0
SCORE
0
 


Polsha Team Kinguin [DV] Germania PENTA Sports - Default Victory
Shvecia GODSENT
[2:0] Polsha Pride Gaming | 16:12 @ de_cbble; 16:11 @ de_mirage
Polsha Team Kinguin
[2:1] Shvecia GODSENT | 6:16 @ de_mirage; 16:12 @ de_cache; 16:10 @ de_train
Polsha Pride Gaming
[2:0] Germania PENTA Sports | 16:8 @ de_mirage; 16:3 @ de_cbble
Shvecia GODSENT
[2:1] Germania PENTA Sports | 10:16 @ de_cbble; 16:10 @ de_cache; 16:11 de_overpass
Polsha Team Kinguin
[2:0] Polsha Pride Gaming | 16:14 @ de_mirage; 16:4 @ de_cache

Group B:

1
2
1
1
2
 
WINS
 
LOSSES
 
MATCHES
 
SCORE
 
1
Mortal Kombat
WINS
2
LOSSES
1
MATCHES
0
SCORE
0
 
1
Epsilon
WINS
1
LOSSES
2
MATCHES
0
SCORE
0
 
1
ENCE
WINS
1
LOSSES
2
MATCHES
0
SCORE
0
 
1
ALTERNATE aTTaX
WINS
2
LOSSES
1
MATCHES
0
SCORE
0
 


Bolgaria Mortal Kombat [2:1] Finlyandia ENCE | 13:16 @ de_dust2; 16:7 @ de_mirage; 16:14 @ de_cache
Bolgaria Mortal Kombat [2:0] Germania aTTaX | 16:12 @ de_dust2; 16:11 @ de_cache
Germania aTTaX [2:0] Finlyandia ENCE | 16:13 @ de_dust2; 16:5 @ de_cbble
Shvecia Epsilon [2:1] Bolgaria Mortal Kombat | 8:16 @ de_dust2; 16:4 @ de_cache; 16:4 @ de_mirage
Finlyandia ENCE [2:1] Shvecia Epsilon | 16:14 @ de_dust2; 14:16 @ de_mirage; 16:12 @ de_cache
Germania aTTaX [2:1] Shvecia Epsilon | 16:12 @ de_dust2; 9:16 @ de_cbble; 19:15 @ de_nuke


Group C:

1
2
1
1
2
 
WINS
 
LOSSES
 
MATCHES
 
SCORE
 
1
Team X
WINS
3
LOSSES
0
MATCHES
0
SCORE
0
 
1
NokSuKao
WINS
0
LOSSES
3
MATCHES
0
SCORE
0
 
1
Team Dignitas
WINS
2
LOSSES
1
MATCHES
0
SCORE
0
 
1
Team AGG
WINS
1
LOSSES
2
MATCHES
0
SCORE
0
 


Dania Team X
[2:0] Rossia NokSuKao | 16:8 @ de_mirage; 16:14 @ de_overpass
Dania Team X
[2:1] Polsha Team AGG | 16:11 @ de_train; 17:19 @ de_overpass; 16:6 @ de_mirage
Polsha Team AGG
[2:1] Rossia NokSuKao | 13:16 @ de_overpass; 16:12 @ de_dust2; 16:11 @ de_mirage
Dania Team X
[2:0] Dania Dignitas | 16:6 @ de_overpass; 16:14 @ de_mirage
Dania Dignitas
[2:1] Polsha Team AGG | 14:16 @ de_mirage; 16:8 @ de_cbble; 16:1 @ de_nuke
Dania Dignitas
 [2:1] Rossia NokSuKao | 12:16 @ de_mirage; 16:14 @ de_nuke; 16:6 @ de_overpass